Технології та материали. Пінополіуретан

foto_avtor
06 февраля 2020
0

Пінополіуретан або ППУ (PPU) - це недорогий матеріал, який використовується в бюджетних моделях матраців. Однак, моделі на основі ППУ відрізняються безліччю позитивних якостей. Серед них можна виділити:

 • еластичність і пружність — забезпечується відмінна підтримка тіла під час сну, і створюються оптимальні умови для відпочинку;
 • доступна вартість — моделі з PPU коштують прийнятно й істотно менше, ніж латексні ортопедичні вироби;
 • в'язкість — пінополіуретан еластичний і ніжний, приємний на дотик, він може витримати великий тиск і не продавлюється з часом;
 • ортопедичні властивості — такі вироби не деформуються та ідеально повторюють анатомічні особливості тіла людини;
 • повітрообмін — ППУ представляє собою пористий матеріал, який пропускає повітря досить активно.

Купити матрац з пінополіуретану - значить зробити вірне і доцільне рішення.

Види пінополіуретанових матраців

Вироби з пінополіуретаном можуть бути з пружинами та без них. Існує кілька видів щільності пінополіуретану:
 • стандартний або звичайний;
 • м'який та супер м'який;
 • жорсткий;
 • підвищено жорсткий;
 • високій еластичності.
До окремої категорії відносять в'язко-еластичний поліуретан Memory Foam, який має ефект пам'яті. Такі моделі володіють підвищеним комфортом. Вони ніби «запам'ятовують» ваше тепло та силу тиску на поверхню матраца. Тобто матрац легко проминається під вагою людини, при цьому не чинить опору, але залишається щільним.

Виробництво пінополіуретану

 У виробництві моделей ППУ використовуються новітні розробки та технології, тому вони виходять:

 • довговічними;
 • еластичними;
 • пружними.

Сучасному пінополіуретановому матрацу властива функціональність та практичність. Його ортопедичні властивості теж знаходяться на висоті. А підсилюють їх виробники шляхом використання різних прийомів. Наприклад, роблять виріб багатошаровим, змінюють геометрію поверхні, оснащують конструкцію пружинними блоками.

       

Матрац ППУ буває асиметричним, тобто жорсткість з кожного боку може бути різною, також можуть бути присутні додаткові шари, наприклад, з кокосової койри. Такі удосконалення роблять виріб більш жорстким та довговічним.

Склад пенополиуретанового матраца

Пінополіуретанові моделі виготовляють з такого відомого всім матеріалу як поролон. Сьогодні він як і раніше вважається досить поширеним, та його часто використовують для виготовлення матраців та м'яких меблів. Інтернет-магазин меблів пропонує безліч варіантів виробів з нього. На виробництво пінополіуретанових виробів йде не простий, а сучасний вдосконалений поролон.

Сучасний пінополіуретан трохи поступається кокосової койри та натуральному латексу, однак моделі з даного матеріалу користуються попитом вже досить давно. Складаються вони з пінополіуретанової піни, яка має дрібнопористу структуру.

При покупці матраца ППУ слід звертати увагу тільки на простегані моделі. Це гарантія того, що він не розповзеться в процесі експлуатації, та збереже жорсткість в первісному вигляді. Обов'язково перевіряється якість стежки.

Не варто зупиняти свій вибір на занадто дешеві вироби. Пінополіуретан - недорогий матеріал, проте низька вартість може казати про те, що виробник заощадив та замінив частину якісного наповнювача дешевим аналогом. 

Компанія Матролюкс реалізує пінополіуретанові матраци, що не проминаются, не кришаться і не злежуються, тому прослужать максимально довго. Це прекрасний вибір - недорогий та надійний. 

Коментарі

Cтатті

Топпер чи футон - що вибрати 20 апреля 2022
Andre Shonin

Топпер чи футон - що вибрати

Чимало покупців задаються питанням, що вибрати — футон чи топер? Проте ставити його в такий спосіб не зовсім коректно. Ці вироби виконують різні функції і во...